Výhra v loterii – 8 příběhů šťastných výherců, kterým přízeň osudí změnila život. Měli jste tu čest číst o příbězích lidí, na které si snad zasedla „loterijní kletba“?
Tihle smolaři ne a ne vyhrát, bez ohledu na to, kolik triků zkusí.
Není divu, že na hazard zanevřou a kohokoli, kdo o loterii projeví zájem, okamžitě zrazují. Nemá to cenu, oni jsou toho důkazem.
Proti nim se vymezuje úzce vyprofilovaná skupina hráčů, která se veliké výhry v loterii dokonce obává.
„Kdo by chtěl získat stamiliony v Eurojackpotu, když bohatství s sebou přináší nevítanou pozornost, pokusy o oloupení, nebo finanční krach?“ lamentují.
Těchto lidí, co nevědí, jak by s velikou sumou peněz naložili, není naštěstí mnoho, a tak můžeme s klidným svědomím říci, že výhra v loterii koresponduje s pozitivními změnami v životě.
O tom vás ostatně přesvědčí i osmička šťastlivců, která se ke koupi tiketu odhodlala, a učinila tak nejlepší rozhodnutí svého života.
Příběh první: Výhra v loterii Powerball umožnil kovbojovi dál farmařit
V roce 2009 to s 23letým Nealem Wanlessem vypadalo špatně. Nestíhal platit daně z nemovitosti a neměl prostředky ani na základní opravy kolem ranče.
Pokoušel se dokonce prodávat kovový šrot, jen aby měl trochu peněz navíc.
Na cestě do města (trefně pojmenovaného Winner) se rozhodl zariskovat a utratit trochu svých těžce vydělaných peněz za tiket v Powerballu.
Utratil pět dolarů za pět her a vsadil čísla dat narození členů své rodiny.
Zajímavost: Brzy se ukázalo, že vyhrál jeden z největších jackpotů Powerballu v historii. Po zdanění mu byla připsána suma 88,5 milionu dolarů.
Neal Wanless řekl, že bude pokračovat v práci na ranči. Část peněz použil na pomoc ostatním ve své komunitě.
„V této části státu to tak prostě je, lidé si navzájem pomáhají, protože se znají,“ řekl Timothy Grablander, starosta města.
Příběh druhý: Svobodná matka pěti dětí vyhrála jackpot, který jí změnil život
Když opilý řidič zabil bratra Cynthie P. Staffordové, osvojila si jeho pět dětí a vychovávala je jako svobodná matka. Aby toho nebylo málo, pomáhala také svému otci vyjít s penězi.
V lednu 2007 na tom byla Cynthie finančně zle. Žila s rodinou v maličkém domě, snažila se platit účty a snila o výhře v loterii.
A to nejen o ledajaké výhře, ale přímo o jackpotu v hodnotě přesně 112 milionů amerických dolarů.
Zajímavost: Snažila se přilákat štěstí např. tak, že spala s papírkem s čísly pod polštářem, meditovala nad výhrou jackpotu 112 milionů dolarů, a vizualizovala si, jaké to bude, až vyhraje.
O tři roky později odkráčela Staffordová domů s přesně takovým jackpotem, o kterém snila.
Cynthie vyhrála sumu, která jí umožnila vypořádat se s finančními problémy své rodiny, a dokonce založit filmovou společnost a pokračovat tak ve vysněné kariéře, které se musela před lety vzdát.
Tip: Cynthie kupovala lístky jen párkrát za měsíc a vybírala čísla, která jí v tu chvíli přišla na mysl.
Příběh třetí: Vítězové Megamilionů uctili své rodiče pomocí komunitě přátel
Když kancelář Johna a Lindy Kuteyových vyhrála jeden z největších jackpotů Megamilionů, rozhodli se Kuteyovi projevit úctu rodičům tím, že udělají něco pro svou komunitu.
Šli tedy do nejbližší vesničky a zeptali se, jak mohou pomoci.
Odpovědí byla žádost o pomoc s renovací místního parku a nahrazením staršího brouzdaliště moderním tobogánem.
Ten poskytne občanům místo, kde se v létě ochladí, a daňové poplatníky to nebude stát ani cent.
Kuteyovi darovali nejen nové vybavení, ale také vše potřebné k instalaci. K tomu všemu se jim podařilo zlepšit vlastní život.
John Kutey opustil svou práci a s manželkou se přestěhoval do krásného domu na Floridě.
Zajímavost: I když byla hodnota výhry po zdanění „jen“ 19 milionů dolarů, Kuteyovi ji dokázali dokonale využít, aby pomohli sobě i lidem kolem.
Příběh čtvrtý: Rodina výherců jackpotu se spojila, aby zlepšila podmínky ve svém městě
Pearlie Mae Smithová vychovávala svých sedm dětí k pokoře, aby si uvědomovaly, jak důležité je pomáhat komunitě a držet pospolu.
Z dětí vyrostli dobrovolníci ve vývařovnách a pracovníci v komunitních zahradách.
Když rodina vyhrála v Powerballu jackpot ve výši 429 milionů dolarů, bylo jasné, že peníze využijí ke zlepšení života lidí ve svém okolí, kteří takové štěstí neměli.
A přestože byl obrovský jackpot rovnoměrně rozdělen mezi osm členů rodiny, ne všichni opustili svou práci.
Jedna dcera se například rozhodla pokračovat v mentorování jiných žen – a peníze použila na financování programu.
Rodina založila nadaci Smith Family Foundation, aby poskytovala finanční prostředky místním organizacím.
Mezi priority nadace patří vzdělávání, rozvoj sousedství a podpora mládeže a rodin v oblasti Trentonu, New Jersey.
Příběh pátý: Učitel vyhrál jackpot a od té doby přinášel radost svým žákům
Les Robins pracoval jako středoškolský učitel, než vyhrál v loterii.
Často si říkal, jaká je škoda, že jeho žáci nemají přístup k činnostem, které on sám měl rád jako dítě: jezdit na tábor, chodit plavat, sportovat a objevovat přírodu.
Zajímavost: Když vyhrál jackpot ve výši 111 milionů dolarů, rozhodl se tyto prostředky použít k vytvoření vzdělávacího (a zábavního) tábora, který bude dětem přinášet radost.
Založil Camp Winnegator na 226 akrech, který koupil za vyhrané peníze, a ten fungoval více než deset let.
Poskytnul dětem místo, kam v létě chodily jezdit na koni, učit se řemeslům, plavat a hrát si v jezeře.
Tip: Nejlepší ze všeho bylo, že děti měly možnost odpojit se od videoher a mobilních telefonů, a dostat se do kontaktu s přírodou a skutečnými přáteli.
Příběh šestý: Vítězka loterie z Floridy vytvořila vzácné dědictví uměleckých děl
Sheelah Ryanová vyhrála 52 milionů dolarů ve floridské státní loterii – což byl v té době největší jackpot v individuální loterii, jaký kdy byl vyhrán.
Poslední roky svého života pak strávila dotací těchto peněz uměleckým galeriím, aby zachránila vzácná umělecká díla.
Zajímavost: Sheelah se vyjádřila tak, že měla pocit, že peníze vyhrála z nějakého důvodu, a tím byla pomoc ostatním. Vytvořila také charitativní skupinu na pomoc organizacím, které pomáhají znevýhodněným lidem.
Ryan měla bohužel jen šest let na to, aby si užila své výhry, než zemřela na rakovinu, ale její organizace ji bohudík přečkala, a nadále udělovala granty uměleckým galeriím.
Příběh sedmý: Vítězové Powerballu použil svůj jackpot k boji proti nemoci, která zabila jejich vnučku
Když Paul a Sue Rosenau v roce 2008 vyhráli 181,2 milionu dolarů, přesně věděli, co s nimi udělají.
Výherní tiket zakoupili pět let ode dne, kdy jejich vnučka Makayla zemřela na vzácnou, nevyléčitelnou nemoc.
Zajímavost: Krabbeho nemoc postihuje pouze jednoho ze 100 000 novorozenců, takže ji nedotují zdravotní pojišťovny. Je to zničující, degenerativní onemocnění, které napadá nervovou výstelku, a obvykle končí smrtí během prvních dvou let života.
Paul a Sue Rosenau založili The Legacy of Angels, aby zvýšili povědomí o této nemoci a pomohli financovat výzkum léčby a vyléčení.
Příběh osmý: Muž daroval výhru v loterii na boj proti nemoci, která zabila jeho manželku
Většina vítězů v loterii plánuje skončit v práci, cestovat po světě nebo si koupit nový dům. Když ale Tom Crist vyhrál 40 milionů dolarů v kanadské loterii, měl úplně jinou představu.
Každý dolar věnoval na boj s nemocí, která zabila jeho manželku.
Zajímavost: Dva roky předtím Tom ztratil Jane, svou 44letou manželku, kvůli rakovině. V okamžiku, kdy vyhrál jackpot, byl už v důchodu, měl našetřené peníze a jeho dospělým dětem se dařilo dobře – a tak se rozhodl, že si nic z výhry nenechá pro sebe.
Celou jednorázovou částku (v Kanadě se výhry v loterii nedaní!) věnoval charitativní organizaci zaměřené na výzkum rakoviny v Calgary. Jeho děti myšlenku zcela podpořily.
Pár slov závěrem
Jak vidíte, mnoho výherců dokáže astronomický jackpot využít k dobru, a to jak pro sebe, tak pro své okolí. Nikde není řečeno, že vás výhra „prokleje“, a najednou budete terčem zlodějů nebo horších kriminálníků.
Přesto byste si měli zapamatovat, že losy máte nakupovat v první řadě pro zábavu, případně pro splnění krásného snu o výhře, nikoli z vážného důvodu.
Tím chceme říct, že není dobré spoléhat se na loterie, když si potřebujete vydělat na živobytí nebo spořit na důchod.
Pokud si nemůžete dovolit prohrát peníze, je nejlepší vůbec nehrát.
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]
2) Bonus zdarma 300 Kč na online loterii Sportka
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]
3) Bonus zdarma 300 Kč na online loterii Eurojackpot
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]
4) Bonusy zdarma 500 Kč až 50000 Kč na sportovní sázky nebo online casino + volná zatočení na výherních automatech
[VÍCE INFORMACÍ ZDE]
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.
Hrajte zodpovědně.